II Forum Trychologii Kosmetologicznej – Luboradza 2018

utworzone przez | maj 3, 2018 | Relacje, Trychologia | 1 komentarz

W tym roku udało mi się bardzo miło spędzić początek majówki, łącząc pracę z wypoczynkiem. I to nie udawanym wypoczynkiem! Byłam w miejscu, które momentami aż przytłaczało swoją ciszą, spokojem i jakby wolniej płynącym tam czasem.


Korzystając z zaproszenia pani Julitty Siemiątkowskiej miałam przyjemność uczestniczyć w II forum Trychologii Kosmetologicznej w Luboradzy.

Zapytacie „Gdzie?”. Tak, ja też musiałam wyszukać to miejsce na mapie i pewnie dzięki temu, że jest to miejscowość mała i niezbyt popularna, panuje tam wciąż ten urokliwy spokój.

Dworek w Luboradzy spotkanie trychologów

Ale nie tylko ten spokój mnie zachwycił. Atrakcją Luboradzy jest Dwór Pomorski, który służył nam za hotel. Obiekt pochodzi z 1903 roku i jest wykończony w stylu tamtejszej epoki.

Chociaż jestem miłośniczką stylu skandynawskiego i minimalizmu, dworek zrobił na mnie bardzo duże wrażenie.

luboradza forum trychologiczne

Piękna była też okolica, dookoła tylko woda i las naprzemiennie, do najbliższego sklepu około 15 km.

Początkowo moim celem wyjazdu był głównie wypoczynek, ponieważ pomimo treści trychologicznych poruszanych podczas tego typu wydarzeń, bardzo dużo jest powielanychtematów i wiadomości.

Nie nastawiałam się na ogrom nowej wiedzy, a raczej na wymianę doświadczeń i poznanie nowych osób oraz zapoznanie koleżanek, które dopiero zaczęły się zajmować trychologią, ze środowiskiem branżowym.

Okazało się jednak, że było sporo nowych informacji, a jeszcze więcej szczegółów i ciekawostek, które wiele wnoszą do codziennej praktyki w zawodzie trychologa.

Uważam, że każdy, nawet trycholog z dwudziestoletnią praktyką, mógł się dowiedzieć czegoś nowego z wykładów podczas II Forum w Luboradzy, a osoby zamknięte na nowe rzeczy i pełne braku pokory nigdy nie będą dobrymi specjalistami.

Uczymy się całe życie i nawet czytając piąty raz tę samą książkę, możemy wyciągnąć z niej nowe lekcje. I takie jest właśnie moje podejście do uczestnictwa w wielu szkoleniach. Dlatego certyfikaty powoli przestają mi się mieścić w teczce, a ja wciąż staram się skorzystać z co najmniej jednego szkolenia w miesiącu.

Podczas II Forum Trychologii Kosmetologicznej zostały poruszone tematy między innymi z zakresu pielęgnacji włosów i skóry głowy przed i po zabiegach implantacji włosów NIDO, diagnostyki i pielęgnacji włosów (wciąż wiemy więcej o skórze, a mniej o samej łodydze), dyskusje na temat konkretnych przypadków trychologicznych i efektów zabiegowych.

Mieliśmy okazję zapoznać się z profesjonalnym sprzętem do diagnostyki kosmetologicznej oraz medycznej Microcamera HD, niespodzianką była prezentacja nowych ekskluzywnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy Chrissie Cosmetics oraz pokaz zabiegów przy użyciu tych preparatów, a także małe case study z pomiarem głębokości zmarszczek przed i po zabiegu przeciwstarzeniowym na wybranej grupie osób.

Agata Suska Trycholog Warszawa Microcamera HD

Muszę przyznać, że tabelki i cyfry robią na mnie największe wrażenie i podczas gdy niektóre kobiety zachwycały się zapachem i konsystencją kosmetyków, ja największą uwagę zwróciłam efekty zabiegów w odniesieniu do pomiarów głębokości zmarszczek, nawilżenia i elastyczności skóry.

Ostatniego dnia forum uczestnicy mogli wysłuchać wykładu dr. Sławomira Pietuszko, który mówił o kwalifikacji pacjenta trychologicznego do zabiegu przeszczepu włosów. Miałabym przyjemność słuchać doktora trzeci raz, ale nie ma wycieczki bez przygód i niestety złożyło się tak, że zamiast słuchać wykładu, czekałam w kolejce do mechanika, który ratował nasze auto przed kolejnymi pięciuset kilometrami drogi powrotnej do Warszawy.

Gdybym miała odpowiedzieć jednym słowem, czy warto było spędzić 4 dni w Luboradzy, mówię zdecydowane tak.

Początkujących trychologów namawiam najbardziej, ale tych doświadczonych też, bo jak przekonałam się na własnym przykładzie, nigdy nie wiemy wszystkiego.

Moje lekcje po II Forum Trychologii Kosmetologicznej:

  • Zawsze weryfikuj swoją wiedzę. Pytaj, zastanawiaj się, nie wierz w ciemno.
  • Zabieg medyczny bez odpowiedniej opieki kosmetologicznej i pielęgnacji domowej daje mniejsze efekty, z ryzykiem braku efektów w ogóle.
  • Włosy mogą mieć wiek biologiczny i wiek kosmetyczny, rozjaśnianie może „odmłodzić” twarz, ale postarzyć sam włos.
  • W pielęgnacji włosów i skóry głowy, poziom pH kosmetyku ma fundamentalne znaczenie.

1 komentarz

Wyślij komentarz

Trycholog Agata Suska

Kim jestem?

Magister kosmetologii, trycholog, absolwentka studiów podyplomowych psychosomatyka i somatopsychologia.
Pomagam odzyskać włosy i ujarzmić problematyczną skórę. Z pełnym przekonaniem, że ze spojrzeniem holistycznym, które pozwoli dotrzeć do przyczyny, pozbędziesz się problemu na zawsze.

Skorzystaj ze zniżek na dobre produkty

smart me zniżka

hairmax lasery zniżka
genactiv colostrum zniżka
iherb kod rabatowy