TRYCHOLOGIA

KOSMETOLOGIA

DZIAŁANIA ONLINE

Jak pracuję

Od ponad 6 lat prowadzę konsultacje z pacjentami z zakresu trychologii oraz kosmetologii. Wspólnie rozwiązujemy mnóstwo problemów z włosami i skórą. Wieloletnia praktyka i doświadczenie pokazały mi, że skuteczna terapia musi opierać się na pracy w wielu filarach zdrowia, a nie wyłącznie na pielęgnacji skóry, jak bywa często u wielu specjalistów. Dlatego zgłaszając się do mojego gabinetu z chęcią współpracy, bądź przygotowany/-a na pracę w nurcie interdyscyplinarnym oraz w ujęciu funkcjonalnym. 

Wizyta w gabinecie Hair&Skin Therapy rozpoczyna się od szczegółowej konsultacji. Przygotuj się na ponad godzinną rozmowę, na której poruszymy wiele aspektów dotyczących zdrowia. Niżej przeczytasz, jak przygotować się do pierwszej konsultacji.

Podczas konsultacji zostanie przeprowadzone badanie trichoskopowe najwyższej jakości trichoskopem marki KC Scopes z zapisem obrazu skóry głowy w 3 rodzajach światła, co umożliwia szczegółową diagnostykę skóry oraz grubości/gęstości włosów.

Na konsultacji zbieramy wspólnie informacje na temat Twojego przypadku i układamy plan wstępny obejmujący możliwości terapii i pielęgnację domową. W większości gabinetów trychologicznych konsultacja kończy się właśnie w tym momencie, jednak w Hair&Skin Therapy opiekujemy się Tobą kompleksowo. W ciągu 2 tygodni od pierwszej konsultacji, otrzymujesz indywidualnie przygotowane szczegółowe zalecenia obejmujące 4 główne filary pracy: pielęgnację domową (z zastosowaniem profesjonalnych produktów trychologicznych), terapię zabiegową w gabinecie, indywidualnie dobraną suplementację (na podstawie analizy Twoich wyników badań w odniesieniu do norm funkcjonalnych) wraz ze wskazówkami dietetycznymi oraz wskazówki dotyczące zmian w stylu życia i radzeniu sobie ze stresem. Od tej pory działasz z zaleceniami w zaciszu domowym, a my spotykamy się regularnie na wizytach kontrolnych oraz w miarę potrzeby, na zabiegach trychologicznych lub kosmetologicznych.

Sukces terapii zależy w dużej mierze od Ciebie, Twojego zaangażowania, sumienności i świadomych wyborów.

Konsultacja trychologiczna – pierwsza wizyta 

Podczas pierwszej konsultacji w gabinecie Hair&Skin Therapy odbywa się szczegółowy wywiad trychologiczny oraz badanie trichoskopowe.

Badanie za pomocą mikrokamery trychologicznej pozwala na zdiagnozowanie dolegliwości skóry głowy i określenie rodzaju skóry. Określa się również stopień przerzedzenia włosów, stan mieszków włosowych, zespoły mieszkowe, obecność cech miniaturyzacji mieszków włosowych oraz stan łodygi włosa. W razie konieczności, na wizycie wykonywany jest mini trichogram z klasyfikacją faz. Bardzo często, aby uzyskać pełny obraz, potrzeba jest wykonać dodatkowe badania diagnostyczne, co ustalamy podczas wizyty. Po konsultacji otrzymujesz spersonalizowane zalecenia domowe. 

Konsultacja kosmetologiczna

Konsultacja obejmuję analizę skóry (badanie organoleptyczne, badanie nawilżenia), dokładny wywiad kosmetologiczny, dobór terapii zabiegowej, pielęgnacji domowej oraz przygotowanie spersonalizowanych zaleceń domowych obejmujących 4 filary skutecznej terapii kosmetologicznej. 

Bardzo często, aby uzyskać pełny obraz, potrzeba jest wykonać dodatkowe badania diagnostyczne, co ustalamy podczas pierwszej konsultacji.

Zgłoś się do mnie, jeśli…

 • bezskutecznie szukasz pomocy od długiego czasu
 • nie znasz przyczyny swoich dolegliwości
 • chcesz się upewnić, czy wszystko robisz prawidłowo
 • potrzebujesz podpowiedzi w sprawie pielęgnacji

Z tymi dolegliwościami Ci pomogę:

wypadanie włosów
różne typy łojotoku skóry głowy
łysienie typu męskiego
łupież (tłusty, suchy, kosmetyczny)
świąd skóry głowy
przesuszona/odwodniona skóra głowy

starzenie się skóry, pierwsze zmarszczki
rozregulowana praca gruczołów łojowych
trądzik młodzieńczy
trądzik osób dorosłych
trądzik hormonalny
przesuszona/odwodniona skóra
przebarwienia

Jednostki chorobowe, których leczenie wspieram:

łuszczyca
łojotokowe zapalenie skóry głowy
atopowe zapalenie skóry głowy
łysienie plackowate
zapalenie mieszka włosowego

łuszczyca
łojotokowe zapalenie skóry
atopowe zapalenie skóry
trądzik różowaty

Przed pierwszą wizytą

 • Umyj głowę dzień przed wizytą, nie wcześniej ani nie później.

Najbardziej optymalny czas to 24h. Jest to bardzo ważne zalecenie przed każdym badaniem skóry głowy. Zastosowanie się do tego zalecenia, umożliwia ocenę stopnia pracy gruczołów łojowych i ocenę stopnia keratynizacji naskórka i diagnozy rodzaju skóry. Ważne, aby nie stosować żadnych środków do stylizacji typu pianki, lakiery, pasty czy żele na skórę głowy. Włosy nie powinny być też bezpośrednio po farbowaniu, szczególnie w przypadku ciemnych kolorów. Zaleca się odczekanie kilku tygodni. Możesz nałożyć odżywkę na łodygę włosa. Jeśli nie zastosujesz się do tego zalecenia, wyniki trichoskopii nie będą miarodajne. 

 • Przygotuj się do wywiadu trychologicznego.
Odpowiedz sobie na dwa podstawowe pytania: z jakim problemem przychodzisz i od kiedy on trwa.
 • Weź ze sobą najnowsze wyniki badań krwi.

Ważne jest jednak, żeby nie były starsze niż sprzed pół roku. Chcąc przygotować się wcześniej, warto zbadać poziom TSH, FT3, FT4, ATPO i ATG, ferrytyny, witaminy D3, B12, kwasu foliowego, fosfatazy zasadowej, OB lub CRP, lipidogramu oraz morfologii (kobiety) oraz TSH, FT3, FT4, ATPO, OB lub CRP, witaminy D3, B12, fosfatazy zasadowej, lipidogramu oraz morfologii (mężczyźni). Możesz zostać poproszony/-a również o wykonanie badań hormonów płciowych, jednak wszystko okaże się podczas wywiadu. Jeśli posiadasz wyniki jakichkolwiek innych badań wykonywanych w ciągu ostatnich 6 miesięcy, weź je ze sobą na wizytę.

 • Przygotuj listę przyjmowanych leków i suplementów diety uwzględniając dawki i formy witamin i minerałów.

Powiedz o wszystkich chorobach przewlekłych i problemach zdrowotnych. Zastanów się, czy w ostatnim czasie nie zastosowano u ciebie znieczulenia ogólnego lub miejscowego oraz antybiotykoterapii. Jeśli jesteś kobietą, z pewnością zapytam o regularność cykli miesiączkowych i stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Zrób spis przyjmowanych leków i suplementów diety oraz stosowanych ziół, razem z przyjmowanymi dawkami oraz formami witamin i minerałów.

 • Twoja pielęgnacja domowa.
Zanotuj nazwy produktów których używasz, możesz również dostarczyć informację o składzie produktów, zwłaszcza szamponu, którym myjesz włosy. Powiedz o wszystkich kuracjach, które stosowałeś do tej pory.
 • Twoja dieta i sposób odżywiania się.

Czy twoje posiłki są regularne? Czy w twojej diecie znajdują się świeże owoce i warzywa, mięso, ryby, jaja? Czy dostarczasz organizmowi odpowiednią ilość wody? Czy stosujesz jakieś suplementy diety? Jak często jesz produkty wysoko przetworzone lub dania typu fast food? Najlepiej będzie jeśli dostarczysz gotowy dzienniczek żywienia z 3 wybranych dni tygodnia, z wyliczoną podażą makro- i mikroskładników. Przygotuj taki spis w aplikacji do obliczania kaloryczności posiłków, np. Fitatu, Fatsecret,  ważąc swoje posiłki i spisując każdą zjedzoną danego dnia rzecz. To bardzo ułatwi nam współpracę, dlatego podejdź poważnie do tematu.

 • Ostatnie pytanie, które może paść na wizycie to pytanie o styl życia.
Zawiera ono informacje dotyczące ilości snu, palenia tytoniu, poziomu stresu. To również ważny punkt, którego omówienie pomoże nam w skutecznej współpracy i pozbyciu się dolegliwości.

W ramach pierwszej wizyty otrzymujesz:

Szczegółowy

wywiad

I

 

 

Zostaniesz zapytany szczegółowo o stan zdrowia, tryb życia, przyjmowane leki i historię rodzinną. Przejrzę Twoje wyniki badań krwi pod kątem potencjalnych przyczyn dolegliwości związanych ze skórą i z włosami. Zapytam również o pielęgnację domową. Wywiad pomoże nam zaplanować skutecznie kurację. 

Diagnoza

skóry

I

 

 

Podczas wizyty zostanie wykonana dokładna diagnostyka cery/skóry głowy oraz łodygi włosa przy użyciu profesjonalnego sprzętu. 

Plan

działania

I

 

 

Plan działania otrzymasz w postaci plików z zaleceniami domowymi oraz gabinetowymi. Zalecenia obejmują pielęgnację domową, zabiegi gabinetowe, indywidualnie dobraną suplementację,wskazówki dietetyczne oraz porady dotyczące stylu życia i radzenia sobie ze stresem. Otrzymujesz je w formie indywidualnie opracowanego pliku w ciągu 2 tygodni od pierwszej konsultacji. 

OBECNIE KONSULTACJE W FORMIE ONLINE SĄ WSTRZYMANE