TRYCHOLOGIA

KOSMETOLOGIA

DZIAŁANIA ONLINE

JAK PRACUJĘ

Od ponad 8 lat prowadzę konsultacje z pacjentami z zakresu trychologii oraz kosmetologii. Wspólnie rozwiązujemy mnóstwo problemów z włosami i skórą. Wieloletnia praktyka i doświadczenie pokazały mi, że skuteczna terapia musi opierać się na pracy w wielu filarach zdrowia, a nie wyłącznie na pielęgnacji skóry, jak bywa często u wielu specjalistów. Dlatego zgłaszając się do mojego gabinetu z chęcią współpracy, bądź przygotowany/-a na pracę w nurcie trychologii funkcjonalnej. 

Co to oznacza? 

Oprócz zmian w Twojej pielęgnacji włosów i skóry głowy, będziemy pracować na zmianami w Twojej diecie i stylu życia, tj. pracy nad rytmem dobowym, snem, nawykami i radzeniem sobie ze stresem.

W dniu konsultacji przygotuj się na ponad godzinną rozmowę, na której poruszymy wiele aspektów dotyczących zdrowia. 

Podczas konsultacji zostanie przeprowadzone badanie trichoskopowe najwyższej jakości trichoskopem marki KC Scopes z zapisem obrazu skóry głowy w 3 rodzajach światła, co umożliwia szczegółową diagnostykę skóry oraz grubości/gęstości włosów. Dobrej jakości sprzęt do badania trychologicznego to podstawa poprawnej diagnozy trychologicznej.

Na konsultacji zbieramy wspólnie informacje na temat Twojego przypadku i układamy plan wstępny obejmujący możliwości terapii i pielęgnację domową. W większości gabinetów trychologicznych konsultacja kończy się właśnie w tym momencie, jednak w Hair&Skin Therapy opiekujemy się Tobą kompleksowo. W ciągu 10 dni roboczych od pierwszej konsultacji, otrzymujesz indywidualnie przygotowane szczegółowe zalecenia obejmujące 4 główne filary pracy: pielęgnację domową (z zastosowaniem profesjonalnych produktów trychologicznych), terapię zabiegową w gabinecie, indywidualnie dobraną suplementację (na podstawie analizy Twoich wyników badań w odniesieniu do norm funkcjonalnych) wraz ze wskazówkami dietetycznymi oraz wskazówki dotyczące zmian w stylu życia i radzeniu sobie ze stresem. Od tej pory działasz z zaleceniami w zaciszu domowym, a my spotykamy się regularnie na wizytach kontrolnych oraz w razie potrzeby, na zabiegach trychologicznych.

Sukces terapii zależy w dużej mierze od Ciebie, Twojego zaangażowania, sumienności, dyscypliny i świadomych wyborów.

trychologwarszawa

KONSULTACJA TRYCHOLOGICZNA

Podczas pierwszej konsultacji w gabinecie Hair&Skin Therapy odbywa się szczegółowy wywiad trychologiczny oraz badanie trichoskopowe.

Badanie za pomocą mikrokamery trychologicznej pozwala na zdiagnozowanie dolegliwości skóry głowy i określenie rodzaju skóry. Określa się również stopień przerzedzenia włosów, stan mieszków włosowych, zespoły mieszkowe, obecność cech miniaturyzacji mieszków włosowych oraz stan łodygi włosa. W razie konieczności, na wizycie wykonywany jest mini trichogram z klasyfikacją faz. Bardzo często, aby uzyskać pełny obraz, potrzeba jest wykonać dodatkowe badania diagnostyczne, co ustalamy podczas wizyty. Po konsultacji otrzymujesz spersonalizowane zalecenia domowe.

Na pierwsze konsultacje zapraszam do moich trycholożek: Julii Garbeckiej, Wiktorii Bończak, Alicji Bieleckiej. Wszyscy pacjenci są prowadzeni pod moim czujnym okiem i kontrolą :). Aktualnie nie prowadzę konsultacji pierwszorazowych. Pacjentów kontrolnych zapraszam do kontaktu mailowego.

Agata Suska 

KONSULTACJA KOSMETOLOGICZNA

Konsultacja obejmuję analizę skóry (badanie organoleptyczne, badanie nawilżenia), dokładny wywiad kosmetologiczny, dobór terapii zabiegowej, pielęgnacji domowej oraz przygotowanie spersonalizowanych zaleceń domowych obejmujących 4 filary skutecznej terapii kosmetologicznej.

Bardzo często, aby uzyskać pełny obraz, potrzeba jest wykonać dodatkowe badania diagnostyczne, co ustalamy podczas pierwszej konsultacji.

 

Na pierwsze konsultacje zapraszam do moich kosmetolożek: Darii Kyc, Aleksandry Skarżyckiej. Wszyscy pacjenci są prowadzeni pod moim czujnym okiem i kontrolą :). Aktualnie nie prowadzę konsultacji pierwszorazowych. Pacjentów kontrolnych zapraszam do kontaktu mailowego.

Z tymi dolegliwościami Ci pomożemy:

wypadanie włosów
różne typy łojotoku skóry głowy
łysienie typu męskiego
łupież (tłusty, suchy, kosmetyczny)
świąd skóry głowy
przesuszona/odwodniona skóra głowy

starzenie się skóry, pierwsze zmarszczki
rozregulowana praca gruczołów łojowych
trądzik młodzieńczy
trądzik osób dorosłych
trądzik hormonalny
przesuszona/odwodniona skóra
przebarwienia

Jednostki chorobowe, których leczenie wspieramy:

łuszczyca
łojotokowe zapalenie skóry głowy
atopowe zapalenie skóry głowy
łysienie plackowate
zapalenie mieszka włosowego

łuszczyca
łojotokowe zapalenie skóry
atopowe zapalenie skóry
trądzik różowaty