Mezoterapia frakcyjna Derma Fusion Pen

Co to jest mezoterapia frakcyjna?

Mezoterapia frakcyjna (inaczej mikronakłuwanie) to zabieg polegający na wykonaniu na skórze serii mikronakłuć za pomocą urządzenia wyposażonego w kilkanaście do kilkudziesięciu igieł, które poruszają się w trybie pulsacyjnym.

Zabieg jest nazywany autoindukcją kolagenu ze względu na pobudzanie skóry do wytwarzania włókien kolagenowych i elastynowych poprzez uszkodzenie mechaniczne naskórka. Na skutek nakłuwania dochodzi także do tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, które odpowiadają za prawidłowe zaopatrzenie tkanek w substancje odżywcze.

Na jakie problemy skórne działa mikronakłuwanie?

Zabieg mikronakłuwania to terapia o bardzo szerokim zakresie działania. Zastosowanie serii mikronakłuć powoduje uruchomienie procesów regeneracyjnych w skórze, które pomagają zwalczyć efekty starzenia się skóry: zmarszczki (mimiczne, głębokie, bruzdy), utrata jędrności, wiotkość,  zanik owalu twarzy.

Zabieg doskonale działa na zmiejszenie widoczności blizn (potrądzikowych, chirurgicznych) i rozstępów oraz przebarwienia (hiperpigmentacja, ostuda).

Efekty

Dlaczego mezoterapia urządzeniem Derma Fusion Pen jest lepsza niż mikronakłuwanie przy pomocy innych urządzeń dostępnych na rynku?

Wszystkie urządzenia posiadają jednorazowe wymienne kartridże, jednak igły urządzenia Fusion oprócz wysokiej jakości tytanu, z którego są wykonane, wyposażone są także w system pozłacania atomizowanym złotem oraz przebadane pod kątem zawartości niklu i chromu, co zmniejsza ryzyko alergii. Wyjątkowo cienkie igły mają dodatkowo podwyższony kąt ścięcia i teflonowaną silikonową powłokę, dzięki czemu zabieg nie jest bolesny, igły nie tępią się podczas zabiegu.

Derma Fusion Pen posiada certyfikację medyczną CE 0373, co dodatkowo potwierdza bezpieczeństwo urządzenia i jego wysoką jakość.